Сонце – хороше джерело енергії, альтернатива електрики. Частинки світла – фотони – перетворюються в енергію спеціальними пристроями – сонячними батареями. Дана технологія вже активно використовується як в суто наукових цілях, так і звичайними людьми по всьому світу. Сонячні батареї мають ряд істотно вигідних для використання переваг:
Це гарне вкладення коштів. У регіонах з гарною погодою, де не бракує сонячного світла, використання сонячних батарей повністю економічно виправдано. Це дозволяє істотно заощадити кошти в порівнянні з використанням електроенергії. Такий підхід називається вкладенням в енергоефективність.
Завдяки використанню контролерів енергії і інверторів є можливість регулювати роботу сонячної батареї і запобігати виробленню зайвої енергії.
Також в Україні є можливість продавати електроенергію державі, що дозволить не тільки окупити сонячну електростанцію, а ще й згодом отримувати пасивний прибуток.
Крім економії коштів установка сонячної батареї допоможе підвищити вартість житла в очах покупців і збільшити його ринкову ціну.
Ну і не варто забувати, що використання альтернативних джерел енергії допомагає зберегти навколишнє середовище, боротися з глобальним потеплінням і забрудненням атмосфери шкідливими викидами хімічних речовин і спалюванням палива.
Принцип дії сонячної батареї досить простий. На відкритих і добре освітлюваних поверхнях встановлюються спеціальні модулі, які захоплюють частинки світла. Фотони передаються безпосередньо в батарею, яка виробляє електричний струм певної сили і величини. Акумулятор в батареї покликаний накопичувати заряд і контролювати дію сонячної батареї, щоб вона не виробляла надлишки струму.
Зміст
Що таке контролер і його основні функції
Контролер заряду – це модуль, який забезпечує нормальне функціонування акумулятора сонячної батареї. Якщо не використовувати контролер, то за досить короткий термін використання акумулятор може перестати працювати або просто “перегоріти” в наслідок перепадів напруги виробленого електричного струму. Крім того контролер регулює рівень заряду акумулятора, що дозволяє контролювати дію сонячної батареї і не виробляти зайву кількість електричного струму.
Основні принципи вибору контролера для сонячної батареї
Вибір контролера відбувається, з огляду на кілька основних параметрів його дії і дії всієї сонячної батареї в цілому. Його вибирають, виходячи з:
- функцій контролера;
- потужності контролера;
- типу акумулятора;
- потужності комплектуючих сонячної батареї;
- в залежності від ціни;
- в залежності від виробника;
Слід зупинитися на кожному з них докладніше.
Вибір контролера за функціями, які він виконує
У наш час високих технологій навіть до контролера пред’являються високі вимоги. В першу чергу, він повинен бути зручний у використанні і добре оснащений. На контролері повинен знаходитися дисплей, що відображає основні показники роботи. Виробники повинні забезпечувати зручне виведення необхідних параметрів роботи контролера. Крім дисплея контролер повинен містити прилади відображення рівня електричного струму в ланцюзі і управління іншими агрегатами в складі батареї.
Одна з основних функцій контролера – запобігання акумулятора від перегріву. Він повинен добре поєднуватися з різними моделями акумуляторів, щоб забезпечувати кожному пристрою комплексний захист від перегріву, перепаду напруги електричного струму і інших несприятливих чинників.
Рівень напруги в ланцюзі повинен визначатися пристроєм автоматично. Він повинен відображати, в достатній або в надмірній кількості виробляється електричний струм, а таймер повинен показувати, через який час відключиться навантаження сонячної батареї.
Вибір контролера за потужністю
У разі, якщо акумулятор має велику ємність, то необхідно, щоб контролер, а також модулі сонячної батареї, володіли високою потужністю. В іншому випадку акумулятор просто не буде належним чином заряджатися, а при тривалому використанні без достатньої підзарядки електричним струмом просто перестане працювати в досить короткі терміни.
Інший варіант, якщо акумулятор має маленьку ємність. Ця проблема була актуальна скоріше для старих контролерів. Навіть при достатньому наповненні акумулятора електричний струм продовжував вироблятися, і контролери, які не мали на той момент механізмів контролю живлення, продовжували заряджати акумулятор. Це призводило до виходу з ладу електролітів, пошкодження схем і, в кінцевому підсумку, псуванні самого акумулятора. Сучасні контролери оснащені вбудованими комп’ютерами, що дозволяють контролювати рівень подачі електричного струму в акумулятор.
Вибір контролера в залежності від типу використовуваного акумулятора
Кожен вид акумулятора виготовляється з строго певних хімічних речовин, тому вони можуть істотно відрізнятися один від одного, в тому числі за програмою заряду. Залежно від обраної програми регулюються електричний струм і напруга.
Правила підбору контролера по використовуваних комплектуючих
Для нормального функціонування контролера необхідно знати параметри батареї в цілому. Зокрема, номінальні струм і напруга. Контур сонячної батареї знаходиться під напругою, контрольованим контролером, це і є номінальна напруга. При правильних умовах експлуатації контур сонячної батареї виробляє електричний струм, так званий номінальний струм. Поєднання номінального струму і номінальної напруги являє собою номінальну потужність. Виробники повинні вказувати максимальну потужність сонячної батареї. Але в ході роботи вона, як правило, менша. При досягненні рівня потужності, який вище зазначеного виробником, відбувається перегрів контролера, і він може згоріти. Тому вкрай важливо вибирати контролери, оснащені запобіжниками. Вони дозволяють пристрою діяти десь ще близько 10 хвилин після досягнення максимальної потужності і вище.
Вибір контролера за ціною
Контролери, як і всі товари, можуть мати різну вартість в залежності від технологічного забезпечення і виконуваних функцій. Людині, яка педантично ставиться до установки сонячної батареї, зазвичай важливо дотриматись всі необхідних параметрів і навіть трохи більше. В такому випадку можна вибрати контролер з можливістю віддаленого управління, оснащений вбудованим комп’ютером, мікрочіпами і всілякими датчиками. Це сучасно і зручно, але і коштувати таке задоволення буде досить дорого. Якщо ж питання технологічного оснащення варто недостатньо гостро, можна значно заощадити гроші, вибравши досить простий контролер без додаткового функціоналу. На зекономлені гроші цілком можливо купити ще одну сонячну батарею.
Вибір контролера в залежності від виробника
Слід пам’ятати, що контролер – це важлива складова сонячної батареї. Тому необхідно розумно підійти до питання вибору виробника. В першу чергу потрібно звернути увагу на країну виробництва. Найбільш якісні пристрої випускають європейські та американські виробники, а також китайські фірми відомих брендів. Більш дрібні підприємства Китаю можуть випускати менш якісні комплектуючі для сонячних батарей, які відрізняються низькою ціною. Тому варто з побоюванням ставитися до даних фірмам. Компанія Solartech співпрацює тільки з найкращими виробниками.
Іншим моментом є спеціалізація підприємства. Варто з’ясувати, чи займається фірма випуском комплектуючих для сонячних батарей, або контролери є лише частиною продукції її випуску. У першому випадку прилади будуть відрізнятися більш високою якістю, адже, як правило, для їх розробки і тестування створюється спеціальний відділ, в якому працюють досвідчені фахівці. У іншщому випадку до розробки контролерів підходять менш ретельно, так як це лише один з небагатьох продуктів випуску фірми.
Таким чином, сонячні батареї – це економічно вигідний джерело енергії. Правильний підбір комплектуючих дозволить забезпечити її високу потужність і довгий термін служби. Зверніться до компанії Solartech сьогодні та отримайте безкоштовну консультацію з підбору сонячної електростанції та контролерів.