Технології розвиваються, і різновидів сонячних батарей стає дедалі більше. Але, як і раніше, перед споживачами стає вибір переважно між двома варіантами: монокристалічні або полікристалічні панелі.
Зміст
Типи сонячних панелей: особливості, та що краще підійде для українців
Незважаючи на однакові функції, різниця між моно- та поліпанелями досить суттєва.
Полікристалічні сонячні панелі – доступне за ціною рішення. Це пов’язано з тим, що при виробництві використовуються економні методи. Пристрої мають ККД 14-18%, досить габаритні розміри, потребують вільного місця для монтажу. Для досягнення необхідної продуктивності знадобиться багато панелей.
Монокристалічні сонячні панелі – сучасне технологічне рішення. Вони виготовляються із кращого сорту кремнію, який спочатку охолоджують, а потім тонко нарізають. Ця технологія витратна. Сонячні батареї характеризуються ККД 18-22% та невеликими розмірами. Якщо порівнювати їх з полікристалічними, вони мають не одну перевагу, а декілька:
- Висока продуктивність навіть у нестабільних погодних умовах: осінньо-зимовий період, морозні та похмурі дні.
- Компактність. Займають меншу площу за більш високої потужності, що дозволяє заощадити простір.
- Зовнішній вигляд. Мають приємний колір, округлену форму і антибликову поверхню.
Недолік у монокристалічних сонячних батарей лише один – висока ціна. Але він компенсується рівнем ККД. Це надзвичайно важливо для українців, оскільки фотоелементи стабільно працюють за будь-якої погоди. Монокремний – кращий вибір, якщо на першому плані стоїть максимальна продуктивність з одиниці задіяної площі. І навіть не дивлячись на їхню високу вартість, термін використання від 25 до 30 років дозволить суттєво заощадити у довгостроковій перспективі.
Полікристалічні сонячні батареї мають більш низьку вартість. Але за ефективністю поступаються. Їх варто купити, коли немає потреби у максимальній продуктивності, а також для місцевостей, де більшу частину року стабільно світить сонце.
Залишилося розібратися, на які параметри при виборі сонячних панелей слід звертати увагу.
Ціна сонячних панелей
Залежить від:
- характеристик,
- виробника,
- гарантії,
- наявність додаткових можливостей.
Не варто вибирати найдешевше, так само як і дороге обладнання. Орієнтуйтеся на підсумкову користь. Дорогий і якісний модуль може окупитися набагато швидше, ніж доступніший аналог. І прослужить він довше. Тоді як економія на придбанні обладнання сьогодні обернеться істотними втратами в майбутньому.
Якість
Цей показник багато в чому залежить від бренду. Перш ніж купувати обладнання для перетворення сонячної енергії, вивчіть історію виробника, відгуки про продукцію.
Ринок систем сонячного обладнання представлений великою кількістю виробників. Бажано, щоб бренд був відомим, працював не перший рік. Вибирайте компанії, які самостійно контролюють етапи виробництва, інвестують кошти у наукові розробки, враховують зауваження клієнтів.
Ефективність
Залежить від кількості генерованої сонячної енергії. Монокристалічна сонячна панель має ККД на 2-4% вище, ніж полікристалічна. Відповідно, це відбивається на вартості.
Однак серед модельного ряду можна підібрати модулі різної потужності з урахуванням площі використання та очікуваної витрати енергії. Переплачувати за максимальну ефективність не варто.
Період експлуатації
Термін служби простіше визначати за гарантійним періодом. Він буває двох видів:
- На продукт. Найчастіше становить 10-12 років.
- На продуктивність. 25 років стабільного використання.
Коефіцієнт температури
Параметр показує, як коливання температури впливають на вихідну потужність пристрою. Чим він менший, тим краще панель реагує на зміну температури і виробляє більше енергії. В середньому цей показник становить -0,5%.
Напруга холостого ходу
Характеристика вказується у специфікації до сонячної панелі. Вона допоможе визначитися з максимально можливою напругою, яку здатен видавати модуль.
Установка сонячних електростанцій – відповідальний процес, до якого слід підходити уважно. Не можете розібратися, які сонячні панелі підійдуть більше, або як правильно підібрати монокристалічну батарею? Звертайтеся до Solartech. Отримайте безкоштовну консультацію, допомогу в розрахунку оптимальної потужності та гарантію на всі етапи робіт.