Сонячні електростанції для дому в Україні,
під ключ

Обмірковуєте придбання сонячної електростанції? Зважуєте «за» та «проти»? Сподіваємось, що надана інформація допоможе перетворити думки про сонячну електростанцію в Україні в реальність.

Сонячні електростанції для дому

Сонячна електростанція 50 кВТ

Більш детально про конфігурацію сонячної електростанції на 50 кВт можете дізнатись на сторінці

Сонячні електростанції для дому

Сонячна електростанція 30 кВТ

Більш детально про конфігурацію сонячної електростанції на 30 кВт можете дізнатись на сторінці

Сонячні електростанції для дому

Сонячна електростанція 20 кВТ

Більш детально про конфігурацію сонячної електростанції на 20 кВт можете дізнатись на сторінці

Сонячні електростанції для дому

Сонячна електростанція 15 кВТ

Більш детально про конфігурацію сонячної електростанції на 15 кВт можете дізнатись на сторінці

Solar Technology

Сонячні електростанції

СЕС

Сонячна електростанція (СЕС) — комплект обладнання, що перетворює енергію сонця в електричну енергію та надає можливості:

  • зменшити витрати на оплату електроенергії;
  • забезпечити будинок резервним або автономним невичерпним екологічним джерелом електропостачання;
  • отримати прибутки (у разі генерації більшої кількості електроенергії, ніж споживається господарством, її можна продавати державі, підключившись до «зеленого тарифу»).
home_section_01-1
Сонячні електростанції для дому

Таким чином, купити сонячну станцію означає почати економити зараз та зробити перспективні інвестиції в майбутнє —

Види сонячних електростанцій: мережеві, гібридні та автономні

Сонячна станція може бути автономною, мережевою, гібридною (автономна + мережева).

Різниця полягає в тому, що мережеві сонячні електростанції не передбачають встановлення акумуляторів. В них сонячні модулі працюють паралельно з загальною мережею — невикористаний струм через інвертор потрапляє в мережу (необхідне підключення до «зеленого тарифу») і навпаки, при недостатній кількості енергії від станції (наприклад, вночі, у непогоду) споживання перемикається на мережевий ланцюг. Ціна такої сонячної станції на 35 – 40% менша, ніж вартість автономних або гібридних аналогів, тому що частіше всього акумулятори є найдорожчою частиною системи.

Треба відзначити, що сьогодні доцільніше купувати в Україні саме мережеві сонячні станції — продавати зайву енергію державі вигідніше, ніж накопичувати її в акумуляторах, термін експлуатації таких систем перевищує термін окупності, а початкові вкладення не настільки великі.

Щодо автономної сонячної електростанції, то вона може стати гідною заміною дизельним і бензиновим генераторам як по вартості обслуговування, так і по терміну служби обладнання. Якщо з якихось причин відсутня можливість підключення до мережі електропостачання, сонячна електростанція може допомогти повністю або більшою мірою перенести дані незручності. Високий рівень автономності допоможе забезпечити перегляд енергоємності деяких пристроїв, наприклад, електричних ламп — заміна звичайних лампочок світлодіодними аналогами зменшує витрати енергії в декілька разів.

Сонячна електростанція для будинку

 Закон України дозволяє приватним особам встановлювати сонячні електростанції потужністю до 30 кВт. В залежності від її виду комплект може складатися з

  • Одної чи декількох панелей (фотомодулів);
  • Накопичувального акумулятора, що збирає генеровану вдень енергію для споживання ввечері і вночі, коли панелі не виробляють струму;
  • Контролера, що керує зарядом акумулятора;
  • Інвертора для перетворення постійного струму в змінний та його синхронізації з параметрами мережі;
  • Монтажних комплектуючих (сонячного кабелю, байпаса, автомату захисту, конектора, ін.);
  • Джерела безперебійного живлення.

Де можливе встановлення сонячних панелей?

Почувши вислів «домашня сонячна електростанція» зазвичай уявляються панелі, встановлені на даху будинку. Але це не єдиний варіант.

За допомогою спеціальних конструкцій сонячні панелі можуть бути інстальовані на землі. В цьому випадку вийде зорієнтувати їх під необхідним кутом (для України це 35° ± 10°) в напрямку на південь (с відхиленням на 7-8° з урахуванням похибки магнітного полюса Землі), щоб протягом дня вловити максимум сонячної енергії. А ще панелі, встановлені на землі, легко чистити від снігу взимку. Недоліком такого розміщення є необхідність виділення вільного місця — в середньому на 1кВт потужності необхідно 6-7 м2 плюс додаткова відстань на те, щоб панелі не торкалися одна одної.

Як встановити і запустити сонячну електростанцію?

Варіантів встановлення два: самостійно або з допомогою спеціалізованої компанії (є можливість заказати встановлення під ключ) — в разі самостійного монтажу загальна ціна сонячної електростанції, звичайно, буде меншою, але встановлення — більш клопітним, якщо звернутися до спеціалістів, загальна ціна буде вище, але монтаж буде доповнений налагодженням, тестовим запуском, гарантіями, консультаціями щодо керування та моніторингу.

В незалежності від варіанту встановлення, запуск сонячної електростанції виконується без дозволу, на підставі прав власності на будинок і договору з РЕМ.

Для оформлення «зеленого тарифу» власнику чи довіреній особі (в деяких областях України, наприклад, в Київській, Чернігівській, Львівській, Херсонській є можливість оформлення за довіреністю) після встановлення сонячної станції необхідно:

  • Відкрити рахунок в банку;
  • Подати заяву-повідомлення до місцевого РЕМ на облаштування 2-направленого (реверсного) лічильника (вже купленого і параметризованого);
  • Зробити оплату за рахунками, виданими РЕМ;
  • Оформити виклик фахівців з метою встановлення лічильника і огляду СЕС, отримати відповідний акт (на приймання-передавання електричної енергії);
  • Підписати договір на купівлю-продаж електроенергії.

Після цього можна розпочинати продаж надлишків енергії в загальну мережу — гроші (1% банк буде залишати собі) будуть надходити на некартковий банківський рахунок до 15 числа поточного місяця відповідно показникам, автоматично зчитаним з лічильника.

Як вибрати необхідну сонячну станцію?

Спочатку необхідно визначитись з видом сонячної станції — мережева, автономна чи гібридна? Виходячи з відповіді на це запитання, розраховується потужність — від 1 до 30 кВт. При цьому враховуються

  • максимальна кількість енергії, що необхідна для одночасного споживання приладами та їх запуску;
  • місце розташування.

Якщо планується продаж електроенергії (вибирається мережевий або гібридний тип), то найвигіднішим варіантом з усіх можливих, як показує практика, є встановлення сонячної електростанції с найбільшою потужністю, яка дозволяється приватним домогосподарствам — на 30 кВт — незважаючи на високу ціну (800 тис. – 1 млн. грн.) вони окупаються протягом 5 – 6 років.

Сонячні електростанції, ціни в Україні

Купувати сонячну електростанцію в комплекті вигідніше, ніж набувати складові системи окремо. При цьому головним параметром, який визначає вартість є потужність, другий важливий критерій — тип станції (як зазначалось раніше, значну частину вартості становить акумуляторна батарея), третій критерій — моделі обладнання (бюджетний/оптимальний/преміум варіанти).

Наприклад, комплект базової автономної електростанції потужністю 8 кВт може коштувати від 178 000 до 310 000 грн: бюджетний варіант комплектується свинцево-кислотною батареєю, сонячними модулями Canadian Solar і так далі, а преміум варіант — літій-іонною батареєю, сонячними модулями Q-CELLS і так далі.

Таким чином, у кожного покупця є можливість підібрати ціну сонячної електростанції «під себе». При цьому вибір бюджетної вартості не означає, що сонячна електростанція прослужить недовго — наприклад, якщо орієнтуватися на термін служби акумуляторної батареї, у то свинцево-кислотної він становить 5 – 14 років (для порівняння у літій-іонної — 19 – 27 років).

Де купити сонячну електростанцію в Україні?

С боку держави нарешті відчувається підтримка альтернативних енергетичних джерел — тема сонячних станцій для приватного використання стає все більш актуальною. Купити сонячні електростанції можна як в звичайному магазині, так і через інтернет. В останньому випадку вибір доступних за ціною і комплектацією варіантів спрощується.

Компанія Solar Technology слідкує за роботою науково-технічних підприємств і компаній, які займаються розробкою та вдосконаленням обладнання для сонячних електростанцій — їй є що запропонувати українським покупцям.