Наступна зима обіцяє стати чималим випробуванням для нашої країни. Тому час подумати про альтернативні системи опалення, щоб взимку відчувати затишок, а не люті морози. Однією з найсучасніших та найефективніших систем опалювання сьогодні є залучання до вже наявних радіаторів теплового насоса. Нумо розберемося, що це таке, та як використовувати його на користь вашій оселі.

Ми пропонуємо - теплові насоси Altek:

Atlek

Atlek
Total

Тепловий насос Altek Total

Теплові насоси ALTEK ТОTAL застосовуються для створення і підтримки комфорту в приміщеннях та будинках цілий рік при температурі навколишнього середовища від -25 ° C до + 45 ° C. Досягається шляхом комплексного використання енергоефективних технологій.

Altek

Altek
Heat

Теплові насоси ALTEK HEAT

Теплові насоси ALTEK HEAT застосовуються для створення і підтримки комфорту у домівках для опалення, ГВП, а також використовуютьсяу комбінації опалення + гаряче водопостачання у приміщеннях цілий рік за температури навколишнього середовища від -25°C до +45°C. 

Altek

Altek
Pro

Altek Pro Тепловий насос

Теплові насоси ALTEK PRO використовують для опалення, нагрівання ГВП, кондиціювання, та у комбінаціях опалення + гаряче водопостачання, кондиціювання + гаряче водопостачання за температури довкілля від -30°C до +45°C.

Що таке тепловий насос?

Ще зовсім нещодавно альтернатив центральному теплопостачанню було не так вже й багато. Частіше за все люди використовували не дуже небезпечні та вибагливі газові котли чи електрокотли, що потребують досить суттєвої кількості електроенергії для повноцінного опалення. Також не треба скидати з рахунків класичні печі та грубки на твердому паливі. Але всі ці енергоносії для палення:

 • не є безпечними,
 • потребують суттєвих коштів на підтримку працездатності,
 • не дуже еко-френдлі.

Теплові насоси стали гідною альтернативою, що враховує всі ці недоліки. Вони виконують ті ж самі обов’язки, що й будь-яка система опалення чи кондиціонування, але роблять це меншим коштом та безпечніше за інші альтернативи.

Теплові насоси для опалення будинку

Функції теплових насосів

Наразі тепловий насос для опалення – це заміщення одразу декількох пристроїв у вашому будинку.

 1. Він може ефективно підігрівати повітря.
 2. Він вдало виконує обов’язки теплоносія для теплої підлоги, сушарок, чи фанкойлів.
 3. Він же може й охолоджувати повітря влітку.

Загалом, тепловий насос для будинку – це економне розподілення коштів, адже замість кількох девайсів ви купляєте один, що виконує функції всіх інших. До того ж під’єднати тепловий насос можна навіть до централізованої системи, себто, системи батарей опалення. Так ви не лише гарантуєте собі комфортний мікроклімат всередині оселі, але й позбудетеся жахливих рахунків за опалення від держави.

Як працюють теплові насоси для опалення будинку?

Що забезпечує роботу теплонасосу? Насправді в його конструктиві нема нічого нового. Він працює за тим самим принципом, що й звичайний побутовий кондиціонер. Зовнішній блок захоплює повітря та трансформує його в енергію завдяки джерелам енергозабезпечення. У звичайному кондиціонері те повітря потім рушає до охолодження/підігріву, а ось в насосних станціях замість підігріву повітря йде нагрів води, що циркулює в системах опалення, теплих підлогах, бойлерах тощо.

Схема підключення теплового насосу

Типова схема підключення теплового насосу:  1. Компресор запускається/зупиняється відповідно до температури води в баку ГВП,
або води, що повертається з системи опалення. 2. Температура в кімнатах регулюється кімнатними термостатами 3. Увімкнення/вимкнення теплового насоса можна також контролювати відповідно до
температури в кімнатах за допомогою перемикача.

Теплові насоси для опалення будинку – принцип роботи

Є декілька способів роботи теплових насосів для приватного будинку. Ми розповімо, загалом, про кожен з них.

 • В кожному з теплонасосів є присутній холодагент, себто речовина, яка накопичує енергію з навколишніх ресурсів. Завдяки низькій температурі відбувається випарування спеціального газу.
 • Цей газ проходить крізь компресор та стискається. Через надмірний тиск температура підвищується.
 • Завдяки цьому зростає температура в системі опалення.
 • Термостат не дає можливості зробити нагрів занадто високим чи недостатнім, адже баланс це основа подальшої роботи холодагенту.

Цикл повторюється, а в вашому домі стає тепло та затишно.

Особливості та принцип дії теплонасосів

Завдяки можливості використовувати майже будь-яке джерело енергії, теплонасоси стали дещо особливими представниками кліматичної техніки. Вони мають спільний принцип: здобувати чисту енергію та трансформувати її в тепло в замкненому циклі.

Звідки тепловий насос може отримувати тепло

Насправді для теплових насосів для приватної оселі підійде будь-який тип енергії. Ці пристрої живляться наступними типами енергії:

 • Термальна енергія землі. Коли ґрунт нагрівається сонцем, накопичує вологу, чи має насичення з-під основного шару з ґрунтових вод, це все має назву геотермальної енергії. Теплові насоси радо використовують її, збираючи просто з ґрунтових шарів. До речі, якщо зануритися далі, вже на відстані 10 м від поверхні температура зберігається (згадайте бабусин льох чи одеські катакомби). Це також є джерелом енергії.
 • Повітря є також потужним джерелом енергії. Вітряки та млини переконають вас в цьому. А теплові насоси використовують той самий принцип.
 • Вода є сама енергія. То чому ж не використати її на користь людям? Теплові насоси можуть вичерпати енергію для холодагентів саме з водоймищ поблизу.

Який тепловий насос кращий

Цілком все залежить від типу вашого будинку, доступних джерел енергії для живлення компресора, потрібних потужностей насосу. Все це здатні прорахувати та проаналізувати лише майстри відповідного фаху. Тому якщо ви хочете отримати тепловий насос для опалення будинку, що буде здатним не лише забезпечити комфортний мікроклімат, але й витримати тривалу експлуатацію протягом років, а то й десятиріч, краще довірити підбір обладнання професіоналам з Solartech.

Ми точно знаємо, який варіант буде для вас корисним та економним.

Консультації

Компанія Solartech.if надає повний спектр послуг від консультацій до продажу та монтажу теплових насосів. Наші експерти з радістю проведуть консультацію та індивідуально підберуть найкращий варіант для вашого дому. 

Наші роботи

SolarTech Блог

Найновіші статті з блогу

Статті

Залишились запитання?

Заповніть Ваші контактні дані, та ми обов’язково з Вами зв’яжемось. 

Введіть текст заголовка