Сонячна електростанція 15 кВт під ключ

Встановлення сонячної електростанції можна порівняти з подією, коли дитина іде в перший клас — відводимо її зі страхом, але коли вона починає писати, тримає ручку у руках, страхи зникають, так само і з сонячною електростанцією, поступово освоюєшся, сходиш перший раз в на місячну звірку в РЕС, і … старт вже позаду.

Solar Technology

Сонячні електростанції
15 кВт

15 кВТ

Проект будівництва сонячної електростанції 15 кВт, яка повинна продавати електричну енергію за «зеленим» тарифом по ціні 0,16 EUR/кВт*год (ціна діє до 2024 року, далі, з 2025 року до 2029 року — 0,14 EUR/кВт*год), передбачає три етапи.

Перший. Підготовка документів, розробка проекту, узгодження технічних потужностей — приєднання трьох фаз, виділення потужності (ціна питання в різних областях різна, наприклад, в Хмельницькій області це коштує ~ 21 000 грн. для міста, ~ 25 000 для села, в Чернівецькій області — ~22 000 для міста, ~ 20 000 для села, Тернопільській області — ~ 330000 для міста, ~ 34 000 для села).

home_section_01-1
Сонячні електростанції 15 кВт під ключ в Україні

Другий. Підбір обладнання — основними складовими є інвертор та панелі. Пропонуємо:

  • інвертор Huawei потужністю 15 кВт з 2-ма MPPT-трекерами з 98,65% ККД з підключенням до програми FusionSolar, зручної для управління та моніторингу показників СЕС;
  • монокристалічні сонячні батареї JAsolar або Trina (в залежності від потужності одного модуля кількість може складати 45 – 60 шт.) — сонячні панелі цих компаній мають клас А і рейтинг Tier1.

Пропоноване обладнання неодноразово інсталювалося нами і благополучно експлуатується по нинішній день.

Третій. Монтаж (потрібно приблизно 75 м2 вільної площі), підключення електростанції на об’єкті. Налаштування моніторингу за роботою обладнання.

Кожен проект є індивідуальним. Це пов’язано із типом обладнання та типом конструкції, яка буде застосовуватися.

Наприклад, проект передбачає розміщення 54-х сонячних панелей, а місця є насправді для повноцінного розміщення на південному скаті криші лише для 30-ти. Таким чином, щоб розмістити додатково ще 24 сонячних фотогальванічних модулів для виходу на проектну потужність 15 кВт, потрібно спроектувати додаткову конструкцію для збільшення південної сторони даху.

Вона може бути, наприклад, із профільної металевої труби. При цьому сварні, ґрунтувальні та фарбувальні роботи нашою компанією виконуються в слюсарному цеху для мінімізування небезпечних робіт безпосередньо на даху, перешкоджанню пошкодження матеріалів даху та забезпечення якості самого виробу — на об’єкт приїжджає уже готова до установлення конструкція.

Ще декілька моментів — витримування потрібного кута, наприклад, 30° для хорошого результату по генерації електроенергії сонячними панелями при літньому/зимньому сонці, закріплення панелей в відповідності до стандартів, тобто витривалості панелей до вітрових та снігових навантажень, використовування спеціальних шпильок із нержавіючої сталі з комбінацією метричного різьблення з можливостю регулювання по висоті (дахи, на жаль, не ідеальні, і шпильки надають близько 10 см для виведення горизонтальності панелей в нуль) та гвинтової нарізки для проходження безпосередньо балок даху, ущільнювачів із спеціальної гуми для герметизації з’єднань та ін.

Наші роботи

Solar Technology

Мережева чи гібридна

15 кВТ

Якщо сонячна електростанція 15 кВт буде мережевою, вдень, поки світить сонце, живлення від фотомодулів буде надходити в дім для електропостачання або в загальну мережу для продажу (щоб швидше окупити інвестовані кошти — окупність становить 3,5 – 4,5 роки). Вночі електропостачання дому буде здійснюватися від загальної мережі — якщо в загальній мережі струму не буде, наприклад, в випадку аварії, дім буде без електрики.

Якщо сонячна електростанція 15 кВт буде гібридною (доповненою акумуляторною батареєю), вдень живлення від фотомодулів буде надходити в дім для електропостачання або в мережу для продажу, потенціал АКБ буде зберігатися (число циклів заряду-розряду обмежене, може становити 6000 циклів) і витрачатися в якості резервного електропостачання лише в випадках відсутності струму в загальній мережі.

Сонячні електростанції 15 кВт під ключ в Україні
Сонячні електростанції 15 кВт під ключ в Україні

Ціна під ключ

Будівництво мережевої сонячної електростанції 15 кВт «під ключ» коштує 9300$, гібридної сонячної СЕС — 15800$. Це оптимальні по бюджету комплекти — можлива переукомплектація іншим обладнанням під переваги замовника.

Вартість 9300$/15800$ включає:

  • оформлення та підключення «зеленого» тарифу;
  • встановлення, підключення та налаштування сертифікованого якісного обладнання зі ступенем захисту IP65 з офіційними гарантіями від виробника;
  • гарантії — на монтажні роботи 3 роки; на мережевий інвертор — 6 років; на сонячні панелі — 12 років.
  • забезпечення сервісної підтримки протягом всього терміну експлуатації (від 30 років).

Придбання СЕС 15 кВт — можливість отримання на «зеленому» тарифі до 2600$ пасивного доходу в рік.

Наш сьогоднішній погляд

Наш сьогоднішній погляд на ті акценти, на які варто би звернути увагу потенційним замовникам або тим, хто самостійно будує сонячну електростанцію, при проектуванні або кінцевому монтажі обладнання наступні:

  • будуйте з належних матеріалів;
  • перед початком будівництва розробляйте проект, робіть елементарне креслення.

Чудес ніяких немає — з хороших матеріалів з хорошими майстрами виходить хороший проект.

Звертайтесь — приїдемо, покажемо сертифікати, проконсультуємо (повторимо стільки раз, скільки буде потрібно для повного розуміння) по панелям, які дорожчі, які дешевші, які якісніші — ви зможете прицінитися і вирішити, які саме ставити, бо сума до сплати — немаленька.

Які документи ви отримаєте

На інвертор — паспорт та гарантійний талон, на панелі — гарантійний лист, сертифікат якості, сертифікат відповідності, декларація відповідності, договір від РЕСу, документ про підключення лічильника, протокол параметризації з Обленерго і акт.

SolarTech Блог

Найновіші статті з блогу

Статті

Залишились запитання?

Заповніть Ваші контактні дані, та ми обов’язково з Вами зв’яжемось.