Ризик відключення електроенергії зростає – збільшується ризик обстрілу росіянами критичної інфраструктури, такої як електростанції, крім того – наша електромережа старіє, попит на електроенергію зростає, а клімат стає все більш нестабільним.

Найпоширенішим рішенням, про яке люди думають, є дизельний або пропановий генератор. Ці великі, важкі машини забезпечують велику кількість енергії, але вони мають певні недоліки. Вони потребують палива і не можуть працювати в приміщенні, що робить це проблематичним рішенням для людей, які живуть в квартирах або таунхаусах без відкритого подвір’я (згідно техніки безпеки повинні запускати генератори принаймні на відстані 10 метрів від будь-яких споруд, тому вам потрібно багато відкритого простору для їх використання).

Ось чому кожен, мабуть, варто задуматись над новітнім рішенням на ринку – портативною зарядною станцією. Це, по суті, великі акумулятори(павербанки), які можуть зберігати електроенергію і живити цілий ряд пристроїв і приладів, коли вимикається світло. Якщо у Вас немає змоги використовувати дизельний генератор або хочете мати трохи більш портативну електростанцію, ніж ці 50-кілограмовіагрегати, це не проблема.

Портативні зарядні станції Bluetti:

Bluetti

Характеристики Bluetti EB55:

Ємність: 537Wh/700W. 150000mAh.

Термін служби: 2500 циклів.

Тип елементів: Premium LiFePO4.

Вихідні порти:

1 x USB Type-C вихідний порт 100W.
4 x USB-A вихідний порт 5V/3A.
2 x Розетка змінного струму 220-240V.
1 x Порт прикурювача 230V/60W.
2 x Вихідний порт DC 5521 12V/10А.
2 x Бездротова зарядка (потужність одного виходу макс. 15W).

Як вибрати портативну зарядну станціюПереваги портативного зарядного пристрою

Навіщо потрібна портативна зарядна станція? Розглянемо на прикладі популярної моделі: Bluetti EB55. Хоча ці станції відрізняються за вартістю (EB55 коштує близько 700 доларів), функціями та потужністю, це досить типова портативна електростанція у багатьох відношеннях:

Вона має потужність 537 ват-годин (з максимальною потужністю 700 ват), що означає, що вона може працювати з широким спектром пристроїв. Математика тут досить проста: 537 ват-годин означає, що він може видавати 537 ват протягом однієї години, або один ват протягом 537 годин.

Давайте подивимося, що це означає на практиці. Типовий телевізор потребує близько 150 Вт, тому на EB55 ви можете запустити його самостійно приблизно на 3,5 години. Світлодіодна лампочка потужністю 11 Вт пропрацює без підзарядки більше 30 годин. Разом ці прилади споживають близько 161 Вт, тому вони можуть працювати разом трохи більше трьох годин. Чим більшу потужність ви використовуєте – тим менше триватиме заряд.

Зарядний пристрій має 12 виходів, включаючи чотири порти USB-A та один порт USB-C, який підтримує швидку зарядку, бездротову зарядну панель зверху, 2 стандартні вилки змінного струму та автомобільний адаптер постійного струму.

Виходи для зарядки в bluetti EB55

Він використовує кілька варіантів підзарядки, включаючи сонячну енергію та підключення до автомобіля, з можливістю їх комбінування для прискорення

Принцип роботи дуже простий: Ви заряджаєте станцію на повну потужність, а потім чекаєте, поки вона вам знадобиться. Коли світло вимикається, 700 Вт достатньо для багаторазової зарядки телефонів і ноутбуків, а також для запуску освітлення або невеликих приладів – до тих пір, поки споживана потужність не перевищує 700 Вт, станція може впоратися з цим (вона може впоратися зі стрибками, які часто трапляються, коли ви спочатку підключаєте енергоємні прилади, до 1400 Вт, але якщо ви перевищите ліміт 700 Вт більш ніж на кілька секунд, вона автоматично вимкнеться, щоб запобігти пошкодженню).

Bluetti

Є багато переваг у тому, щоб мати один або навіть два таких пристрої у вашому домі:

Безпека в приміщенні. На відміну від дизельного генератора, ви можете безпечно експлуатувати ці портативні зарядні станції в приміщенні. Немає ніяких вихлопів або інших проблем. Навіть якщо у вас є відкритий простір для роботи генератора, короткочасні відключення електроенергії можуть не виправдати зусиль, необхідних на запуск генератора, якщо ви можете просто підключити кілька ламп і тримати свої пристрої зарядженими за допомогою електростанції.

Портативний. EB55 важить близько 7,5 кг – навіть невеликий дизельний генератор буде важити майже вдвічі більше. Пристрій має ручку для перенесення, що дозволяє легко переносити його з кімнати в кімнату за необхідності, або просто взяти в машину, коли ви хочете виїхати за міста, при цьому залишаючись «на зв’язку». Це також означає, що вони мають ширшу сферу застосування, ніж дизельні генератори, оскільки їх можна брати з собою в подорожі та забезпечувати постійну роботи освітлення чи мати можливість декілька разів зарядити телефон, планшет чи ноутбук.

Сонячна енергія. Найпростіший і найшвидший спосіб зарядити портативну електростанцію – підключити її до розетки, але якщо електрики немає, ви також можете підключити її до сонячної панелі. EB55 має вхідну потужність 200 Вт від сонячної панелі, тому ви можете зарядити його приблизно за декілька години від сонячної батареї в ідеальних умовах (яскраве сонце). У похмурих умовах це, очевидно, займе більше часу, але на відміну від дизельного генератора, ви можете заряджати станцію протягом дня, а вночі знову використовувати електроенергію.

Невеликий розмір. Як і потужність, розмір цих станцій варіюється, але вони, як правило, набагато менші, ніж генератори, що дозволяє легко зберігати їх до тих пір, поки вам не знадобиться їх використовувати.

Підсумок: Портативна зарядна станція – це не рішення для енергозабезпечення всього будинку, але вона зробить наступне відключення електроенергії набагато комфортнішим.

Як вибрати портативну зарядну станцію

Яку портативну зарядну станцію вибрати

Вибір портативної зарядної станції залежить від ваших конкретних потреб і способу життя. Кілька речей, які слід врахувати:

Потужність: Подумайте про те, що вам потрібно буде живити, коли вимкнеться світло, і проведіть невелике дослідження вимог до потужності пристроїв, щоб ви могли розрахувати, яка потужність у ват-годинах вам знадобиться в портативній електростанції. Якщо вам просто потрібно зарядити кілька телефонів і запустити лампу або дві зі світлодіодними лампами протягом декількох годин, вам може знадобитися не більше 150 Вт-год портативної потужності, яку ви можете отримати менш ніж за 100 доларів. Якщо ви думаєте, що вам знадобиться кілька днів живлення або вам потрібно запустити більші прилади, ви можете звернути свою увагу на більшу потужність – ви навіть можете придбати портативні електростанції, які забезпечують 4000-5000 Вт-год, але зазвичай вони дуже дорогі і часто такі ж великі і важкі, як дизельні генератори – хоча ці агрегати все ж мають перевагу безпечної експлуатації в приміщенні. Найоптимальніше рішення знаходиться в діапазоні 500-2000 Вт-год, коли справа доходить до цих станцій; саме тут ви отримуєте переваги портативної складової з достатньою потужністю, щоб змінити ситуацію на краще.

Потужність bluetti EB55

Тип акумулятора: Ці станції – це, по суті, просто великі павербанки з великою кількість портів зарядки, дуже розумним управлінням і технологією зарядки, обернутим навколо них. Більшість з них пропонують літій-іонну батарею, яка є досить стандартною в галузі, але деякі з них виготовлені з літій-залізо-фосфатними батареями, які служать довше і більш стійкі до високих температур. Деякі моделі, такі як Yeti 150 від Goal Zero, пропонують замінну батарею, що означає, що ви можете замінити батарею, якщо вона почне виходити з ладу, не замінюючи весь пристрій.

Цикли зарядки: Різні моделі пропонують різний термін служби акумулятора. EB55 можна заряджати і розряджати близько 2 500 разів, перш ніж батарея почне деградувати, але у інших моделей цей показник може бути набагато нижчим (або вищим). Якщо ви плануєте часто користуватися станцією, це важливий фактор.

Порти: Більшість портативних станцій пропонують безліч виходів – USB-порти, бездротову зарядку, порти змінного струму, порти постійного струму тощо. Подумайте про те, що вам потрібно для живлення, і переконайтеся, що обрана вами модель це пропонує. Наприклад, EB5 має лише один порт USB-C, тому, якщо вам потрібно кілька таких портів, вам слід шукати іншу конфігурацію.

Варіанти зарядки Bluetti

Варіанти зарядки: Майже всі портативні електростанції можна підключити до розетки для зарядки, що є найкращим способом забезпечити наявність зарядженого акумулятора при відключенні електроенергії. Але можливість підзарядки під час відключення електроенергії має важливе значення. Шукайте кілька варіантів – сонячна батарея буде хорошою додатковою опцією, хоча більшість сонячних панелей і становлять додаткову вартість. Але, наприклад, наявність додаткових адаптерів, які дозволяють заряджатися від автомобіля, дає вам ще один варіант для похмурих днів, а можливість комбінувати два або більше способів підзарядки для прискорення роботи – відмінна функція.

Розмір: Нарешті, переконайтеся, що ви можете легко зберігати станцію. Чим більший об’єм портативної зарядної станції, тим більший і її розмір. Під час вибору – переконайтесь, що Вам буде зручно її зберігати вдома і також чи поміститься вона в багажник Вашого автомобіля, за потреби.

Де купити зарядну станцію?

Зважуючи всі «за» і «проти» з впевненістю можна сказати, що портативна зарядна станція часто є кращим вибором, ніж традиційний дизельний генератор, і пропонує набагато більшу гнучкість під час надзвичайної ситуації. Якщо Вам потрібна допомога в виборі конфігурації станції – спеціалісти з Solartech, з радістю дадуть відповідь на всі Ваші запитання, та допоможуть підібрати найкращу станцію для Ваших потреб.

Консультації

Компанія Solartech.if надає повний спектр послуг від консультацій до продажу портативних зарядних станцій. Наші експерти з радістю проведуть консультацію та індивідуально підберуть найкращий варіант для Ваших потреб. 

Наші роботи

SolarTech Блог

Найновіші статті з блогу

Статті

Залишились запитання?

Заповніть Ваші контактні дані, та ми обов’язково з Вами зв’яжемось. 

Введіть текст заголовка